1. Jezuickie Duszpasterstwo Akademickie STRYCH zaprasza studentów i młodych dorosłych na Akademickie Rekolekcje na Dobry Początek, które w tym roku poprowadzi o. Jakub Kołacz SJ – prowincjał jezuitów. Rekolekcje zaczynają się dziś o godz. 20.00, a w poniedziałek i wtorek będą o godz. 19.30.
 2. We wtorek o. Prowincjał Jakub Kołacz SJ będzie także gościem Uniwersytetu Drugiego i Trzeciego Wieku. Temat: „Gaudete et exultate” Papieża Franciszka – czyli o tym, z czego mamy się cieszyć. Początek o godz. 16.45 w auli Bursy, ul. Św. Ducha 12.
 3. Dziś obchodzimy Dzień Papieski. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy wspierają stypendystów Dzieła Nowego Tysiąclecia ofiarami do puszek przed kościołem.
 4. Dziś wychodzi kolejny numer naszej parafialnej Betanii a w nim o świętych i błogosławionych Jezuitach, o Różańcu, Aniołach Stróżach, oraz najnowsze wiadomości z jezuickiego podwórka. Kącik dla dzieci i o nich. Zachęcamy do czytania.
 5. Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie są o godz. 17.30, a w niedziele o godz .18.00. Dzieci prowadzą różaniec w środy i w piątki o 17.30. Zachęcamy do uczestnictwa.
 6. Zapraszamy dzieci w wieku od 3 do 6 lat na Katechezę Dobrego Pasterza. Najbliższe spotkanie w sobotę, 20 października w salkach dziecięcych o godz. 10.00. Dzieci można zapisywać wypełniając formularz na parafialnej stronie internetowej.
 7. Zapraszamy na wieczór biblijny w środę, 24 października po Mszy św. wieczornej, w sali Św. Ignacego.
 8. Wspólnota Róż Różańcowych zaprasza nowe osoby. Zapisy prowadzi o. Salamon lub pani Czesława Mordarska codziennie po Mszy św. wieczornej.
 9. Listopad to miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Przy bocznych ołtarzach wystawione będą kartki wypominkowe. Po wypełnieniu prosimy składać je do skarbonki obok ołtarza Matki Bożej.
 10. W sklepiku przy kościele prasa katolicka, Bethania, Kalendarz Rolnika 2019, ciasto na niedzielny deser i prezenty na różne okazje.
 11. Katolickie Stowarzyszenie Kolejarzy Polskich w Nowym Sączu zaprasza wszystkich na Jubileuszową XXXV Pielgrzymkę Kolejarzy na Jasną Górę i Gidli w dniach 17-18 listopada. Informacja na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej parafii.
 12. W czwartek święto św. Łukasza, Ewangelisty. Z okazji Dnia Służby Zdrowia Msza św.
  w intencji pracowników służby zdrowia zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 15.15 w kościele św. Kazimierza.
 13. —————
 14. Klub Seniora spotyka się w poniedziałek o godz. 9.00.
 15. We wtorek nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.
 16. W czwartek nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia po Mszy św. wieczornej.
 17. W czwartek adorację Najśw. Sakramentu od 19:00 do 20:00 poprowadzi MAGIS.
 18. Do wieczności w tym tygodniu odeszli: Danuta Podsadniuk, Antoni Syncyrz, Antoni Kantor. Dobry Jezu a nasz Panie…
 19. Życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.